Kalafonia do smyczka - Którą wybrać?

Kalafonia to niezwykle istotny element dla każdego "smyczkowca" ale po co właściwie jej używać?

Kalafonia nadaje smyczkowi tarcie, dzięki niej smyczek nie ślizga się swobodnie po strunie a wprawia ją w ruch. Jest to zatem kluczowy element w wydobyciu dźwięku. Szczególnie jej role widać kupując nowy - nigdy nie nasmarowany kalafonią smyczek. Świeże włosie smyczka przy kontakcie ze struną bez użycia kalafonii swobodnie ślizga się po strunie w zasadzie nie wydając żadnego dźwięku. Wystarczy kilka razy potrzeć włosie kalafonią aby smyczek zaczął wprawiać strunę w drganie i aby instrument wydał dźwięk.

Wiemy już zatem po co używać kalafonii a teraz czas na pytanie: Którą wybrać?

W swojej ofercie mamy ogromny wybór różnych kalafonii, wybranie odpowiedniej wcale nie musi być proste niemniej jednak postaramy się przybliżyć różnicę miedzy poszczególnymi produktami. Przedstawimy także nasz wybór w kilku kategoriach cenowych.

Kalafonia uczniowska - niska cena.

Zaczynając przygodę z instrumentem nie trzeba przykładać dużej wagi do wyboru kalafonii konkretnej marki, liczy się najbardziej aby smyczek był dobrze nasmarowany. Kalafonia jest dość krucha, zatem uczniowie  mogą często je tłuc lub zwyczajnie zgubić dlatego na tym etapie nie warto inwestować dużych kwot w kalafonie.

Nasz wybór :

Addario Kaplan VR200 -18 zł

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/DAddario-Kalafonia-Natural-Rosin-Light-VR200/373

 

 

Kalafonia dla koncertującego ucznia - cena nieco wyższa, jakość także.

Jeśli nadal się uczysz grać na instrumencie ale zacząłeś już koncertować warto zainwestować trochę więcej w kalafonie której jakość przełoży się na dźwięk. Lepszej klasy kalafonia to przede wszystkim lepsze pokrycie włosia oraz większe tarcie dzięki czemu wydobycie dźwięku jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Nasz wybór :

Kalafonia Bursztyn - 40 zł

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Kalafonia-BURSZTYN-do-skrzypiec-POLSKA-NIEPYLACA/845

 

Kalafonia dla profesjonalisty - wysoka cena, najwyższa jakość.

W tym punkcie kalafonia staje się już bardzo ważnym elementem, wielu muzyków długo poszukuje swojej ulubionej kalafonii a potem przez wiele lat się z nią nie rozstają. Dla profesjonalistów kalafonia to jeden z istotniejszych czynników wpływających na brzmienie. Jest kilka firm produkujących kalafonie najwyższej jakości jednak najbardziej wybija się firma Andrea. Ten Amerykański producent jest doskonale znany wszystkim muzykom a ich kalafonie to często wyznacznik jakości. Oczywiście najlepszą ofertę znajdziecie w naszym sklepie :)

Nasz wybór:

Andrea Sanctus - 279 zł

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/searchquery/andrea/1/phot/5?url=andrea

 

Mamy nadzieję że teraz wybór będzie prosty :) Jeśli nie, skorzystaj z naszej infolinii a chętnie pomożemy!

Pozdrawiam

Paweł

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl