Languages
 
Producent mistrzowskich smyczków - Dörfler
Producent mistrzowskich smyczków - Dörfler
Zapewne wielu z was zna i miała do czynienia z jakością smyczków firmy Dörfler. Dziś chcielibyśmy zabrać was na małą wycieczkę po pracownii tej marki i nieco przybliżyć kulisy powstawania mistrzowskich produktów Dörfler. 🧐
 
Od ponad trzech pokoleń rodzina Dörfler produkuje smyczki o najwyższej jakości wykonania w oparciu o styl francuskiego producenta smyczków Tourte. Daniel Dörfler, założyciel firmy, podjął się zadania dostosowania niemieckiej produkcji smyczków do standardów jakości Tourte.
Zaangażowany w perfekcję, niezwykle wysokie standardy jakości i artystyczną intuicję, jego syn Egidius Dörfler sprawił, że mistrzowski warsztat stał się tym, czym jest dzisiaj. To właśnie z tego powodu mistrzowskie smyczki noszą jego imię. Andreas, Roland i Tanja Dörfler kontynuują tę mistrzowską tradycję w czwartym pokoleniu.
Smyczki Dörfler Master Bow to ręcznie wykonane produkty najwyższej jakości. Używane są tylko najlepsze i wykwintne materiały, aby zagwarantować długi cykl życia.
Smyczki produkowane są głównie z drewna Pernambuco. Jest to jedyne drewno, które spełnia wysokie standardy elastyczności i sprężystości wymagane do produkcji smyczków Dörfler Master Bow. Jest to warunek wstępny dla mistrzowskiej sztuki nadawania smyczkowi największego możliwego naciągu i idealnej równowagi wagi. poprzez dokładne zginanie.
Włosie składa się wyłącznie z naturalnego białego włosia końskiego pochodzącego od wyselekcjonowanych koni stepowych z Azji Środkowej. Włosie, które nie faluje i nie gnije.
Wyszukane mocowania z masy perłowej i metali szlachetnych na nieporowatej hebanowej żabce są cennymi udoskonaleniami, które nadają smyczkowi Dörfler Master Bow jego typowy wygląd i długą żywotność.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki Dorfler w sklepie Południowe Lutnictwo ☺
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl