Languages
 
Nowość! syntetyczne stroiki do instrumentów dętych Yamaha.
Nowość! syntetyczne stroiki do instrumentów dętych Yamaha.

Drodzy Klienci,

Nasz dzisiejszy wpis na blogu poświęcony będzie zupełnej nowości na rynku czyli syntetycznym stroikom do instrumentów dętych firmy Yamaha. Producent dostrzegł problemy które pojawiają się przy stosowaniu drewnianych stroików i w swoim stylu postanowił je rozwiązać :)

Yamaha słynie z doskonałych rozwiązań technologicznych, doskonale wszystkim znane instrumenty dęte charakteryzują się bezkompromisową jakością wykonania i brzmienia. Aby jednak oferta była kompleksowa Yamaha opracowała fenomenalne syntetyczne stroiki. Dzięki nim możesz zapomnieć o bolączkach związanych z używaniem stroików drewnianych.

Na co zatem narzekacie stosując stroiki tradycyjne-drewniane?

Przede wszystkim problemem jest żywotność. Stroiki drewniane są bardzo delikatne a co za tym idzie łatwo podatne na uszkodzenia. Uszkodzenia te mogą powstać nie tylko podczas gry ale i w czasie zakładania stroika, lub jego czyszczeniu. Szczególnie dla młodych adeptów gry na instrumentach dętych jest to sprawa uciążliwa. Przy cenie około 20 zł za sztukę uszkodzenie kilku stroików z rzędu może zniechęcić początkującego muzyka.

Dla nieco bardziej zaawansowanych muzyków częstym problemem staje się powtarzalność produktów. Z uwagi na używanie naturalnego drewna stroiki często różnią się od siebie mimo identycznej ceny, producenta i modelu. Niejednokrotnie zgłaszaliście nam uwagi że jeden stroik jest "lepszy" od drugiego.

Przechodząc do meritum dzisiejszego bloga. Yamaha zdecydowała się zmierzyć z powyższymi problemami tworząc i wprowadzając na rynek stroiki syntetyczne. Jest to nowatorski projekt który w założeniu ma eliminować wady stroika klasycznego jednocześnie zachowując jego walory. Jak udało się tego dokonać?

Przede wszystkim nie jest to eksperyment, wprowadzenie tego produktu poprzedzone było wieloma miesiącami testów po których wprowadzano zmiany jakościowe. Udało się także stworzyć stroiki inne od konkurencyjnych tj. maksymalnie zbliżone wyglądem i odczuciem do klasycznych. Stroiki serii CLR, ASR i TSR mają kolor naturalnego drewna oraz charakterystyczną strukturę.

Wykonano także szereg testów jakościowych mających zapewnić klienta o wytrzymałości stroików syntetycznych. W warunkach zbliżonych do naturalnego używania stroików udało się zachować wytrzymałość na poziomie 320 godzin ciągłej gry. To wynik nie do osiągnięcia dla stroików drewnianych!

Biorąc zatem pod uwagę stosunek ceny do jakości i wytrzymałości cena która opiewa w granicach 75 zł jest wyjątkowo atrakcyjna! ( to cena około 3-4 stroików drewnianych )

Yamaha zapewniła stroiki do klarnetów- seria CLR ( dostępne rozmiary 2,5 3,0 3,5 ) znajdziecie tutaj:

 

Oraz do saksofonów altowych i tenorowych serii ASR i TSR ( dostępne rozmiary 2,5 3,0 3,5 ) znajdziecie tutaj: 

 

Ciekawi was jak takie stroiki brzmią? Poniżej linki do sampli brzmieniowych:

CLR:

 ASR i TSR:

 

 Gorąco zachęcamy do przetestowania stroików już dziś! Jako wasz zaufany partner możemy zagwarantować bezkompromisową jakość tego produktu :)

Pozdrawiam

Paweł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl