Languages
 
Instrumenty uczniowskie Stentor! Dlaczego to doskonały wybór?
https://poludniowelutnictwo.pl/pl/n/25

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dobry!

Zapewne trafiliście Państwo na tą stronę ponieważ poszukujecie instrumentu smyczkowego do rozpoczęcia swojej przygody z tą wspaniałą dziedziną sztuki. Aby zdobyć umiejętności, oprócz regularnych ćwiczeń ważny jest także świetny instrument. Z pomocą przychodzi renomowany światowy producent firma Stentor. W niniejszym wpisie omówimy sobie różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami skrzypiec i wiolonczel. Miłej lektury!

Skrzypce firmy Stentor podzielone są na kilka modeli w różnych przedziałach cenowych. W obrębie każdego modelu dostępne są różne rozmiary instrumentu więc zaryzykuje stwierdzenie że Stentor sprosta każdemu wyzwaniu.

Podstawowym modelem w ofercie jest model Student Standard 1018. Występuje on w rozmiarach od 4/4 - 1/16. Jest to model dedykowany dla osób zaczynających grę na skrzypcach które nie są jeszcze gotowe aby zainwestować więcej pieniędzy a chcą cieszyć się wygodnym i dobrze brzmiącym instrumentem.

Najważniejsze aspekty:

-Atakcyjna cena w stosunku do jakości.

-Wykonanie z litego drewna.

-Bejcowana na czarno podstrunnica i kołki z twardego drewna.

-Strunnik z mikrostroikami ( znacznie ułatwia dostrojenie instrumentu)

-Ożyłowanie ozdobne.

 

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Skrzypce-Stentor-Student-Standard-1018/356

 

Nieco wyższym modelem są skrzypce Student I. Główną różnicą w stosunku do Student Standard jest inne wykończenie ( ciemniejsze ) oraz lepszej jakości osprzęt ( kołki i podbródek ). Lepsza jakość materiału wpływa przede wszystkim na większą trwałość instrumentu. Nie ukrywamy że jest to najczęściej wybierany model w naszym sklepie. 

Najważniejsze aspekty:

- Ciemniejszy lakier

- W całości wykonane są z litego drewna rezonansowego

- Świerkowa płyta wierzchnia

- Klonowy tył i boczki

- Palisandrowy osprzęt ( kołki i podbródek )

 

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Skrzypce-Stentor-Student-I-1400-/361

 

Najwyższym modelem z serii uczniowskiej jest model Student II. Tutaj producent zastosował już materiały najwyższej jakości. Nie oszczędzano na podstrunnicy, kołkach, podbródku jak i samym materiale pudła skrzypiec. Na pewno jest to model który zasługuje na wzbogacenie go dobrej jakości strunami co w całości przełoży się na bardzo ciepłe brzmienie i przyjemne obcowanie z instrumentem.

Najważniejsze aspekty:

- W całości wykonane z materiałów zgodnych ze sztuką lutniczą.

- Hebanowy osprzęt ( podstrunnica, kołki, podbródek )

- Świerkowa podstrunnica

- Klonowy tył i boczki

- Klonowa szyjka

- Ożyłkowanie

- W całości ręczne wykonanie instrumentu.

 

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Skrzypce-Stentor-Student-II-Standard-1500-/363

 

Dotarliśmy do segmentu skierowanego do osób które pierwszy etap nauki mają już za sobą i teraz poszukują instrumentu lepszej klasy który pozwoli szlifować nabyte już umiejętności. Dla takich osób Stentor także ma swoją propozycje. Za cene od 1000zł można nabyć manufakturowe skrzypce model Graduate 1542 lub Convervatoire 1550

Modele te różnią się wykończeniem:

- Graduate ma lakier matowy, ciemny.

- Conservatoire ma lakier połyskujący w odcieniu wiśni.

Oba modele seryjnie sprzedawane są z założonymi wysokiej jakości strunami oraz akcesoriami takimi jak smyczek oktagonalny z hebanową żabką i naturalnym włosiem a także prostokątnymi futerałami piankowymi.

Najważniejszym jednak aspektem jest kwestia brzmienia. O ile na etapie początkowym nauki ważniejsza jest wygoda gry o tyle na etapie doskonalenia umiejętności coraz większą role odgrywa sama jakość brzmienia.

Skrzypce z tej serii charakteryzują się pełniejszą, cieplejszą i bardziej zbalansowaną barwą którą możemy w pewien sposób manipulować zmieniając struny itp.

 

Czas na wiolonczele! Tutaj różnice pomiędzy modelami są mniej więcej analogiczne jak w skrzypcach. Nim wyższy model tym lepszej jakości materiały. Jednak nawet podstawowy model Student I zapewnia doskonały start dla każdego ucznia. Wiolonczela Student I 1102 dostępna jest w rozmiarach od 4/4 do 1/10 jak każdy instrument Stentora wykonana jest z litego drewna rezonansowego.

Najważniejsze aspekty:

- Lita świerkowa płyta wierzchnia

- Lite klonowe boki i płyta spodnia

- Podstrunnica palisandrowa lakierowana na czarno

- Palisandrowe kołki.

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Wiolonczela-Stentor-Student-I-1102-ZESTAW-/369

Student II 1108 To rozwinięcie modelu Student I i "podrasowanie" go lepszym osprzętem. Przede wszystkim  w tym modelu znajdziemy hebanowy osprzęt ( kołki, podstrunnica ) producent także stosuje nieco lepsze parametry doboru konkretnego kawałka drewna co powoduje ładniejsze fale na tylnej płycie. 

Najważniejsze aspekty:

- Lita świerkowa płyta wierzchnia

- Lite klonowe boki i płyta spodnia

- Hebanowa podstrunnica

- Hebanowe kołki

https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Wiolonczela-Stentor-Student-II-SR-1108-ZESTAW/1208

 

A teraz to co każdy nasz stały klient już wie, a nowy musi wiedzieć.

Jako jedyni na rynku zapewniamy DARMOWY i KOMPLEKSOWY przegląd i przygotowanie lutnicze każdego instrumentu. Kupując instrument u nas możecie mieć pewność że natychmiast po odebraniu przesyłki będzie on idealnie nadawał się do gry.

Dziękujemy za poświęcony na czytanie tego wpisu czas, mamy nadzieję że teraz wybór jest prostszy. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami w dowolny sposób.

Email: Biuro@poludniowelutnictwo.pl

Telefon: 793201153

Lub czat dostępny na naszym sklepie internetowym.

Pozdrawiam!

Paweł

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl