Skrzypce Yamaha serii Silent - doskonały instrument elektroniczny

Yamaha produkując serie Silent dała popis swoich możliwości inżynieryjnych. Seria została stworzona dla muzyków pragnących grać na instrumencie elektronicznym zachowując "feeling" instrumentu akustycznego. W skład serii Silent wchodzą dwa modele. YSV-104 i SV-250. W dzisiejszym poście postaramy się przybliżyć wam te produkty i wskazać różnice między nimi.

Model YSV-104 to idealny wybór dla osób chcących ćwiczyć grę na instrumencie w ciszy. Odwzorowanie techniczne instrumentu akustycznego jest niemal idealne. Skrzypce te doskonale odwzorowują brzmienie instrumentu akustycznego. Dodatkowo prosty dołączony moduł ma możliwość dodania efektów takich jak delay czy reverb. Efekty te uzupełniają brzmienie i nadają dzwiękowi przestrzeni. Moduł o którym mówię to prawdziwy majstersztyk. Mały, lekki i praktyczny zawierający wszystkie potrzebne gniazda takie jak gniazdo słuchawkowe ( pozwalające na ćwiczenie na słuchawkach bez potrzeby używania dodatkowych urządzeń czy wzmacniaczy sygnału ) i  gniazdo AUX dające możliwość podłączenia dodatkowego źródła dźwięku np. akompaniamentu. W zestawie od razu dostajemy świetnej klasy struny A'ddario Zyex przeznaczone specjalnie dla skrzypiec elektronicznych.

Model SV-250 zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej klasy wykonawcach potrzebujących mocnego brzmienia w różnych gatunkach muzycznych. Oto model wyznaczający nowe standardy jakości dźwięku i komfortu gry. Jego waga wynosi około 500g, czyli tyle, ile ważą tradycyjne skrzypce akustyczne. Innowacyjny system podwójnych przystawek pozwala wykonawcy na mieszanie różnorodnych brzmień akustycznych i elektrycznych. Zewnętrzny panel kontrolny jest wyposażony w pokrętła regulujące poziom głośności oraz niskich i wysokich tonów, potężny przedwzmacniacz, a także wyjścia ćwierćcalowe i XLR. Oba modele wykonane są ręcznie z opalanego klonu (szyjka) oraz świerku (płyta wierzchnia). Posiadają kołki i podstrunnicę z mahoniu.

Moduł w tym modelu to urządzenie przeznaczone do użytku profesjonalnego na scenie. Jest wykonany niezwykle solidnie w całości z metalu. Prosto z modułu możemy przekazać sygnał do miksera ( zbalansowany lub liniowy ) Moduł pozwala nam także modulować brzmienie prostym equalizerem oraz dostosować głośność pokrętłem volume.

 

 

Jak widać tworząc serie Silent Yamaha zadbała o każdego muzyka. Zarówno osoba ćwicząca w domu jak i grająca profesjonalnie na scenie może liczyć na doskonałej jakości produkty. Oczywiście powyższe instrumenty możecie przetestować w naszym salonie lub zakupić wysyłkowo i przetestować w domu.

Pozdrawiam

Paweł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl