Gorąca nowość! Saksofon cyfrowy YAMAHA YDS-150
Gorąca nowość! Saksofon cyfrowy YAMAHA YDS-150

 

Uwierzycie, że coś cyfrowego jest w stanie odtworzyć tradycyjny, akustyczny instrument? Przy dzisiejszym rozwoju technologii, ja nawet nie mam wątpliwości i w pełni wierzę firmie Yamaha z jej nowym cyfrowym saksofonem YDS-150.

YDS-150 przejmuje tradycyjne położenie i zestaw klawiszy tradycyjnego saksofonu, dzięki czemu nie zmyli nawet doświadczonych muzyków, a amatorów zapozna poniekąd z tradycyjnymi saksofonami. Yamaha twierdzi, że użytkownicy mogą również oczekiwać lepszego brzmienia dzięki opatentowanemu zintegrowanemu systemowi akustycznemu Bell, w którym dźwięk i wibracje z głośnika na górze są kierowane przez rurę dźwiękową do mosiężnej czary na dole.

Mówi się, że YDS-150 wibruje w taki sam sposób, jak tradycyjny saksofon, zapewniając to samo odczucie zarówno palcom, jak i ustom muzyka. Chociaż ten saksofon cyfrowy może wyczuć ciśnienie oddechu i artykulację, aby zmienić ton, to w przeważającej części zapewnia spójny dźwięk niezależnie od tego, w jaki sposób dmucha się w ustnik, co pozostawia użytkownikowi możliwość skupienia się na pracy palców.

Zasilany czterema bateriami AAA lub poprzez złącze micro-USB, kosztujący 3799zł Yamaha YDS-150, to jednak nie tylko łatwy start i powrót do grania na saksofonie. To też ponad 70 emulacji dźwięku do wyboru, dzięki którym każdy znajdzie pasujące do niego brzmienie. Wszystko to z dodatkiem aplikacji YDS Controller.

Źródło: https://whatnext.pl/cyfrowy-saksofon-yamaha-yds-150/

Autor: Mateusz Łysoń

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl