Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
Wiolonczela Stentor Student I 1102A 4/4 - zestaw
Wiolonczela Stentor Student I 1102A 4/4 - zestaw

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 799,00 zł

szt.
Wiolonczela Stentor Student I 1102E 1/2 - zestaw
Wiolonczela Stentor Student I 1102E 1/2 - zestaw

2 499,00 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

szt.
Languages
 

Kalimby

Kalimba, znana również jako mbira lub finger piano, to tradycyjny instrument muzyczny pochodzący z Afryki. Składa się z drewnianej płytki lub pudełka, na którym zamocowane są stalowe płytki, zwane zazwyczaj "kluczami". Klucze mają różne długości i są naciśnięte sprężynami lub śrubami, aby utrzymać odpowiednie napięcie.

Gra na kalimbie jest prosta i intuicyjna. Aby wydobyć dźwięk, wystarczy delikatnie nacisnąć lub pociągnąć palcami po kluczach. Każdy klucz generuje inny dźwięk, tworząc piękne i melodyjne akordy. Kalimba jest instrumentem o ograniczonej liczbie dźwięków, zazwyczaj od 8 do 15, ale jest to wystarczające, aby móc grać proste melodie, rytmiczne figury i akordy.

Tradycyjne kalimby często mają rezonujące miseczki lub pudła, które wzmacniają dźwięk i nadają instrumentowi charakterystyczny ton. W nowoczesnych wersjach kalimb, pudło rezonansowe zastąpione jest czasami przez metalową podstawę lub korpus z tworzywa sztucznego, co daje bardziej klarowny dźwięk.

Kalimby były tradycyjnie wykorzystywane w muzyce ludowej i rytualnej wielu afrykańskich kultur. Jednak w ostatnich latach stały się również popularne w muzyce współczesnej. Są wykorzystywane w różnych gatunkach muzycznych, w tym w folkowej, popowej, jazzowej i eksperymentalnej muzyce.

Gra na kalimbie ma wiele korzyści. Oprócz tego, że jest łatwa do nauczenia się, kalimba rozwija słuch muzyczny, zdolności manualne i koordynację ruchową. Jest również instrumentem relaksacyjnym i terapeutycznym, który może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.

Kalimby są dostępne w różnych rozmiarach i wzorach, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych muzyków. Ich piękny, delikatny dźwięk sprawia, że są doskonałym towarzyszem w eksploracji muzyki i tworzeniu magicznych melodii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl